Hırsız & Soygun Alarm

Hırsız & Soygun Alarm

Ücretsiz Keşif Talebi
Alarm sistemi, ev veya işyerinin hırsızlık, tehdit, gasp, yangın, sağlık sorunu gibi durumlarda ilgili kişi ve kurumları (Alarm Haberalma Merkezi, Mal Sahibi, Komşular) haberdar edip yardım çağırmayı sağlayan elektronik güvenlik sistemidir. 

Güvenlik sistemi; kurulacak yerin konumuna, müşterinin isteklerine ve yaşam tarzına, ayrılan bütçeye uygun olarak seçilen elektronik parçaların birbirlerine entegre edilmesiyle oluşturulur. Kapı ve pencerelerin açılmasının algılanması, ortamda hareket eden canlıların algılanması, cam kırılması ve darbelerin algılanması, gaz kaçaklarının, dumanın ve yüksek ısının algılanması, panik-tehdit-yangın butonları alarm sisteminin istenmeyen durumları tespit etmesine yarayan unsurlardır. Bunlardan gelen algılamaların, hangi bölgedekilerin ne zaman alarm olarak algılanacağına müşterinin hareket ve yaşam tarzına göre karar verilir ve muhtemel saldırı yollarını ve tehlikeleri göz önüne alan keşif sonuçlarına göre sistem düzenlenir. 

Kullanıcılar alarm kurma ve çözme işlemini, tuş takımından (keypad) şifre girerek, uzaktan telefonla bağlanarak, istenen zamanlarda otomatik olarak veya özel bir RF uzaktan kumanda ile gerçekleştirebilirler.

Sistem istenmeyen durumları algılar ve alarma geçer, alarm esnasında sirenle ve ışıkla çevreye, otomatik telefon arama ile kullanıcıya ve AHM ‘ne haber verir. Alarm Haberalma Merkezleri panelden kendilerine gelen mesajı tipine göre; kullanıcıya, polise, itfaiyeye, ambulansa yönlendirir.

Firmamız, Hırsız Alarm Sistemleri portföyünde çözümlere uygun geniş bir ürün yelpazesi kullanmaktadır. Müşterinin ihtiyacı ve bütçesi doğrultusunda; sistem basit ve ekonomik kompakt set çözümlerinden, diğer sistem entegrasyonlarına uyumlu büyük proje çözümlerine kadar farklı markalarla tasarlanmaktadır.

Firmamız;  müşterimizin talebi ve çözümün uygunluğuna istinaden; Caddx(GE), DSC(Tyco) , Vista(Honeywell) ve Crow markalarını temin ve tesis etmektedir.   

Hırsız Alarm Sistemleri ile ilgili evinize, işyerinize veya binanıza; bütçenize en uygun çözümün oluşturulması amacıyla firmamızın satış mühendisleri ücretsiz keşif için davetinizi beklemektedir

ALARM SİSTEMİNİ OLUŞTURAN SİSTEM EKİPMANLARI

Alarm Paneli
Alarm sistemimizin tüm fonksiyonlarının programlandığı ve bağlandığı ana ünitedir.
 
Tuş Takımı 
Alarm paneli ile iletişimi sağlayan ünitedir. Alarm sistemlerini şifre tuşlayarak kurmak ve devreden yine aynı şekilde çıkarmak şifre ünitesi üzerinden yapılır.

Hareket Dedektörü (PIR)
Isı yayan belli bir orandaki canlıların hareketini algılayan dedektördür. Eğer evinizde evcil hayvan var ise, bu durumlar için özel olarak tasarlanmış evcil hayvan algılamayan dedektörlerimiz bulunmaktadır. 

Manyetik Kontak
Kapı, pencere, sürgülü kapı veya yerinden oynatılabilen her türlü eşya da, evde kullanılmak üzere tasarlanmış dedektör tipidir. Manyetik kontak kullanılan her yer açılması veya hareket etmesi durumunda, alarm paneline durumu bildirecek, alarm kurulu ise, alarmın devreye girmesini sağlayacaktır.

Panik Butonu
Acil durumlarda, manuel alarm vermek için gerekli mekâna, bölgeye kurulmuş cihaz tipidir. Kullanıldığı anda gözetim merkezimize direkt olarak ”acil yardım” çağrısı yapılmasını sağlar.

Gaz Dedektörü
Belli bir oranda yayılmış gazların yoğunluğunu algılar, gaz kaçağı, gaz sızıntısı gibi durumlarda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu olmasa dahi, 24 saat aktiftir, çalışır.

Duman Dedektörü
Yine belli bir orandaki duman yoğunluğunu algılar ve sistemi haberdar eder. Duman dedektörü de sistem kurulu olmasa dahi, 24 saat çalışır, aktiftir.

Cam Kırma Dedektörü
Cam kırıldığı durumlarda alarm paneline ve merkezine sinyal göndererek uyarır.

Su Basma Dedektörü
Su basma dedektörleri suyun ilk sızıntısıyle beraber alarma geçer ve alarm izleme merkezine durumu haber verir ve aynı zamanda alarmları da devreye sokar

Siren (harici ve dâhili)
Alarm durumunda yüksek desibelde ses vererek çevreyi uyarır.