Kablolama ve Altyapı

Kablolama ve Altyapı

Ücretsiz Keşif Talebi
Yapısal Kablolama Sistemi; bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (CCTV, Hırsız Alarm, Geçiş Kontrol, Yangın, Enerji sistemi vb.) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

BALETRON, uyguladığı yapısal kablolama çözümlerinde (Data & Ses & Video); tasarım aşamasından başlayarak, danışmanlık, projelendirme, kurulum, montaj, devreye alma ve satış sonrası kesintisiz teknik destek sunmaktadır.

Kablolama çalışmalarımızda yüksek kalitede ürünler kullanılır ve kuruluş sonrasında gerekli testler yapılırız. Gerekli gördüğümüz durumlarda daha fazla network aktarım hızı sağlamak için, network tasarımlarında fiber çözümler kullanırız.
  
Her kuruluş sonrasında kablolar uçtan uca test edilerek alınan test raporları, detaylı proje çizimi, kablo takip şeması, vb. dökümanlar ile birlikte müşterilerimize teslim edilmektedir.

Kablolama Kategorileri

Yapısal kablolama çözümleri kategoriler ile tarif edilir. Bir kablolama çözümünün kategorisi veri aktarım hızını belirler. BALETRON sizin için standartlara göre özenle test edilmiş en uygun kablolama kategorileri ile çözümler sunar.
Cat 5 kablolama - Kategori 5, 100Mbit/s Ethernet hızına kadar tüm yerel ağları destekleyen açık ve esnek bir alt yapı sağlar.
Cat 5e kablolama - Yerel ağlar (LAN) için 1000Mbit/s hızına kadar destek (Gigabit Ethernet) verir.
Cat 6 kablolama - Daha yüksek performanslı (250 Mhz) kablolama sistemleri sağlar. Şu anda 1 Gigabit´e kadar desteklemesine rağmen, gelecekte daha yüksek hızları destekleme potansiyeli vardır.
Cat 7 kablolama - Tamamen ´shielded´ yapıdadır ve 600MHz´i destekler. Cat 5/6´ya göre iki katından daha fazla bant genişliği sağlar, ancak çok daha pahalı  ve hacimlidir.
Fiber Optik - Gigabit Ethernet ve 10 Gigabit Ethernet Backbone teknolojileri dahil, yüksek hızlı fiber transmisyon sistemleri için uygundur. OM1, OM2, OM3 ve OS1 gibi ikinci jenerasyon fiberler kullanılır.