Geçiş Kontrol (Şifre-Kart-Biyometrik)

Geçiş Kontrol (Şifre-Kart-Biyometrik)

Ücretsiz Keşif Talebi
BALETRON GÜVENLİK, güvenliğin büyük önem arz ettiği mekânlara giriş-çıkışları kontrol altına almak, yetkili olmayan kişilerin girişinin engellenmesi, güvenliğin sağlanması ve bu bilgilerin elektronik ortamda raporlanabilmesi amacı ile oluşturulan Geçiş Kontrol Sistemleri (GKS) genel başlığı altında pek çok üründen oluşan sistemleri, birden fazla amaca uygun olarak, binalarda müşteri tarafından talep edilen işletme senaryosuna, firmamız mühendisleri tarafından tespit edilen risk analizine göre tasarlamakta, hazırladığı en uygun çözümleri anahtar teslim uygulamaktadır.          

Geçiş Kontrol Sistemleri (GKS) mekâna ve kullanım amacına göre farklı şekillerde sınıflandırılabilir;

Kartlı Geçiş Sistemi(KGS); geçiş kontrolü sağlanmak istenen yerlerde her türlü personel giriş çıkış ve personel, ziyaretçi geçiş kontrol ve denetiminin yapılmasını sağlar. Kart okuyucular; manyetik kart okuyucu, mifare kart okuyucu, smart kart okuyucu, proximity kart okuyucu olarak sınıflandırılır.

Personel Devam Kontrol Sistemi(PDKS); PDKS okuyucuları ya da kartlı geçiş sisteminden gelen kayıt bilgilerini işleyerek işletme için gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlar. Genel olarak personel maaş hesabı, mesai, izin, vardiya ve çalışma saatlerinin ayarlanması amacı ile kullanılır. Ayrıca personelin işe giriş çıkış zamanlarını düzenleyerek disiplini arttırır. Personelin hangi tarihte, hangi kapıdan geçerek, saat kaçta işe geldiği ve hangi kapıdan çıkarak saat kaçta işten ayrıldığı bilgisayar ekranından kolaylıkla takip edilebilmektedir.

RFID Tanıma ile Geçiş Kontrol Sistemi; genellikle araç kontrol ve takibi için kullanılmaktadır. OGS sistemleri RFID tanıma sisteminin en bilinen örneğidir. İşletmeler depo giriş ve çıkışı yapan araçları RFID tanıma sistemi ile takip eder bu sistemden elde edinilen bilgiler PDKS yazılımlarına aktarılabilir.

Firmamız tarafından sunulan Geçiş Kontrol Sistemleri(GKS); ofis, ev gibi küçük ölçekli sistem çözümlerinden; fabrika, yönetim merkezi, hastane gibi daha büyük ölçekli sistem çözümlerine kadar genişleyebilmektedir.

Firmamız müşterimizin talebi ve çözümün uygunluğuna istinaden Honeywell, Maxxess, HID, TDSi ve Rosslare gibi Dünya’nın en çok tercih edilen ve alanındaki en iyi markalarını projelerinde kullanmaktadır.

Geçiş Kontrol Sistemleri ile ilgili binanıza ve bütçenize en uygun çözümün oluşturulması amacıyla firmamızın satış mühendisleri ücretsiz keşif için davetinizi beklemektedir.