Acil Anons ve Seslendirme

Acil Anons ve Seslendirme

Ücretsiz Keşif Talebi
Anons ve Genel Seslendirme Sistemleri; anons ve müzik yayınlarının aynı anda yapılmak istendiği konut, otel, iş merkezi, plaza, alışveriş merkezi, hastane gibi çok katlı yapılar ile depo, süpermarket, konferans salonu, havaalanı gibi geniş kullanım alanı olan yerler için ortamın mimari yapısı ve ihtiyacı göz önüne alınarak profesyonelce yapılması gereken sistemlerdir. 

Bu sistemlerin amacı, akıllı bina kavramı olarak yapılan tesislerde otomasyon ve bütün zayıf akım sistemlerinin birlikte uyum içinde çalışarak seslendirme ve anons sistemi üzerinden insanları günlük iş yaşamının da biraz stresten uzaklaştırmak, ortama daha pozitif hava verebilmek, tehlike anında ise paniğe meydan vermeden tahliye işlemlerinin doğru olarak yapılmasını sağlamaktır. 

Gelişen teknoloji ile insan ve bina güvenliği için merkezi seslendirme ve anons sistemleri, yangın algılama ve ihbar sistemi ile birlikte çalıştırılmaktadır. Merkezi anons sistemi sayesinde, herhangi bir tehlike anında paniğe meydan vermeden ilgili kat veya bölümlerin tahliye işlemleri ve yönlendirmeleri kolayca ve otomatik olarak yapılabilir.

Anons ve genel seslendirme sistemiyle ilgili çözümler, merkez ekipmanlar ile yapılmakta, sahada sadece hoparlörler bulunmaktadır. Ses kontrol, bölgesel ayar paneli gibi üniteler, bölge veya odaların ses kontrolü için kullanılmaktadır. Ses kontrol ünitesinin kullanıldığı yerlerde acil anons yapıldığında, ses kontrol kapalı bile olsa otomatik olarak aktif hale gelerek acil anonsun her noktaya ulaşması sağlanmaktadır. Konusunda uzman bir firmanın proje üzerinde titiz çalışması, mixer, peramlifier, röle üniteleri gibi cihazların doğru konfigürasyonlarla kullanımı sonucu, kaliteli ve uzun ömürlü seslendirme sistemleri tasarlamak mümkün olacaktır. Sistemin uzun yıllar hizmet verebilmesi için, seçilecek cihazların kısa devre, aşırı akım ve çıkış koruma devreleri ile donatılmış olmasıyla mümkündür. 

Bu sistemlerde kullanılan başlıca ürünler şunlardır; 

  • Power Amplifier
  • Anons&Müzik Preamplifier. 
  • Mixer Amplifier
  • Anons Kontrol Mikrofon Modülü
  • Anons Kontrol Röle Modülü
  • Dijital Emergency Modül
  • Hoparlörler
Firmamız;  müşterimizin talebi ve çözümün uygunluğuna istinaden; Bosch, Elektropanç ve Epaş markalarını temin ve tesis etmektedir.