Yapısal Kablolama

Yapısal Kablolama

Ücretsiz Keşif Talebi
Yapısal Kablolama Sistemi; bir binanın ses, veri, görüntü ve çeşitli bina yönetim sistemlerini (CCTV, Hırsız Alarm, Geçiş Kontrol, Yangın, Enerji sistemi vb.) birbirine entegre eden kablolama ve bağlantı ürünlerinin oluşturduğu yönetilebilmeye ve genişlemeye imkan sağlayan bir yapıdır.

BALETRON, uyguladığı yapısal kablolama çözümlerinde (Data & Ses & Video); tasarım aşamasından başlayarak, danışmanlık, projelendirme, kurulum, montaj, devreye alma ve satış sonrası kesintisiz teknik destek sunmaktadır. 

YAPISAL KABLOLAMA STANDARTLARI
Yapısal Kablolama Sistemleri Bakır ve/veya Fiber Optik Kablolar kullanılarak gerçekleştirilir. Kablo çeşidine karar verirken, amaca uygun hız ve bant genişliğini elde etmenin yanında, uygulama kolaylığı ve maliyet gibi etkenler de göz önüne alınmalıdır.

Bakır Kablolama Sistemleri
Yatay kablolama sistemleri en fazla 100 mt kanal uzunluğuna sahip olmalıdır. Kanal uzunluğu; yatay kablo ve ara kablolar dâhil, uçtan uca mesafeyi içermektedir. Günümüzde yatay kablolama sistemi için yaygın olarak Cat5, Cat5e, Cat6,Cat7 standartlarında bakır ürünler kullanılmaktadır. 
 
Fiber Optik Kablolama Sistemeleri(F/O)
F/O Kablolar yaygın olarak Bina Omurga Sistemleri ve Kampus Omurga Sistemleri oluşturulmasında kullanılmaktadır. Yakın zamanda yatay kablolama sistemi olarak bakır sisteminin yerine geçeceği düşünülmekle beraber, henüz toplam maliyet açısından uygun değildir. Bu sistemler üzerinden her türlü data, ses ve görüntü verileri ışık modunda iletilmektedir. Fiber Optik Sistemler ışığın iletim şekline göre iki farklı kategoriden oluşmaktadır. Bunlar, Multimode (MM) ve Singlemode (SM) sistemlerdir.