Uydu Yayın ve Dağıtım

Uydu Yayın ve Dağıtım

Ücretsiz Keşif Talebi
SMATV (Satellite Master Antenna TV); site, tatil köyü, otel, iş merkezi, hastane, vb. yerleşim yerlerinde tek kablo üzerinden istenilen sayıda TV kanalının iletilmesi için oluşturulan sistemin genel adıdır. Ayrıca uydudan ve havadan gelen sinyallerin birlikte veya ayrı ayrı alınması, işlenmesi, dağıtımı ve bu sinyallerin çok sayıda son kullanıcı arasında paylaşılması ilgili tüm ürün ve sistemleri belirtmek için kullanılır. 

Büyük ve orta ölçekli projelerde, müşterilerin istediği yerli ve yabancı yayınların uydu üzerinden alınması ve ilgili mahallere dağıtılmasını, net olarak TV görüntülerinin kullanıcılar tarafından izlenmesini sağlar. Bu sistem, TV priz sayısı çok olan (kullanıcı sayısının yoğun olan projelerde) çok efektiftir ve maliyeti diğer TV yayın izlenen sistemlere göre düşüktür. 

Gelişen teknoloji ile beraber SMATV sisteminde kullanılan kablo üzerinden TV yayını yanında birçok hizmet de sunulabilmektedir. Örneğin, yüksek hızlı internet, dâhili telefon sistemi, info kanal, çeşitli interaktif hizmetler, kamera güvenlik sistemi vb. bunlardan bazılarıdır. 

Günümüzde gitgide sayıları artan digital buketleri (Digitürk, D-Smart, Teledünya vs.) SMATV sistemi bünyesinde seyrettirmek de çok kolaydır. SMATV, sistem merkezine konulacak özel dönüştürücüler ile bu buketleri oluşturan Tipik bir
SMATV sistemi aşağıda sıralanan ana bölümlerden oluşur:

• Karasal antenler 
• Uydu anteni ve LNB 
• Uydu ve havadan gelen sinyaller için SMATV Head-end 
• Dağıtım Şebekesi 
• Prizler 

Baletron, Uydu Yayın ve Dağıtım Sistemleri (SMATV) alanında çözüm ortağı olan Alcad,  Ikusi, Triax, Kathrein ve Hirschmann firmalarının ileri teknoloji ürünleri kullanılarak tasarım aşamasından kullanıcı eğitimine kadar anahtar teslimi çözümler sunmaktadır.